Debata zamknięta
Nielegalni operatorzy robią nas na szaro – Jak rozwijać legalny polski rynek gier i zakładów i skutecznie walczyć z szarą strefą?
25 września, godz. 14:00
Według najnowszego raportu H2 Premium szara strefa rynku hazardowego online w Polsce wynosi ponad 20%, a jej wartość szacowana jest na ponad 1 mld zł (GGR). Zgodnie z tymi analizami, z oferty szarej strefy korzysta około miliona dorosłych Polaków. Co więcej, blisko 50% graczy nie wie, że gra w sieci nielegalnie. Problem z nielegalnym hazardem online to poważne wyzwanie dla państwa. Tym bardziej, że aktywność graczy coraz bardziej przenosi się do Internetu. W hamowaniu działalności nielegalnych podmiotów hazardowych pomocne mogą być takie rozwiązania jak m.in. blokowanie operatorów z szarej strefy (a nie tylko ich domen), nakładanie na nich administracyjnych kar finansowych czy wreszcie skuteczniejsza współpraca operatorów płatności elektronicznych w blokowaniu dostępu do realizacji transferów środków na rzecz nielegalnych podmiotów. Pojawia się zatem pytanie – jak dalej rozwijać legalny rynek gier, który przynosi określone przychody do budżetu państwa, i skutecznie walczyć z szarą strefą dbając równocześnie o bezpieczeństwo graczy.
Moderator:
Tomasz Żółciak
Dziennik Gazeta Prawna
Paneliści:
Piotr Leonarski
Tax Partner LSW
Arkadiusz Pączka
Wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich
Łukasz Seweryniak
Prezes Zarządu SuperBET Polska
Adam Lamentowicz
Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej
Mariusz Korzeb
Mateusz Stasiak
Leszek Wieciech
Materiały do pobrania
Ograniczenie Szarej Strefy Rynku Hazardowego w Polsce.
Powiększenie legalnego rynku i wpływów do budżetu Państwa bez generowania dodatkowego popytu poprzez migrację klienta na regulowany rynek.